Ocak 13, 2024 Yazarı admin 0

Dizüstü Bilgisayar Şarj Olmuyor

Dizüstü Bilgisayar Şarj Olmuyor

Laptop Şarj Soket Tamiri

Bilgisayarınızda kullandığınız şarj cihazınızı öncelikle kontrol etmelisiniz, harici kusurların ilk olarak araştırılması ve tanımlanması gereklidir. Şarj cihazındaki ışığın açık olup olmadığını kontrol edin. Her şey yolundaysa, o zaman.. İkinci işlem dizüstü bilgisayar soketine bakın tıkanmış mı, kırıklık oluşmu mu, herhangi bir dış kusur var mı? Üçüncüsü, sorun şarj cihazında ve dizüstü bilgisayar soketinde değilse, cihazı teşhis etmek gereklidir. Güç denetleyicisini değiştirip veya anakartta sorun giderilmesi gereken işlemlere geçilmelidir.

Çoğu zaman, cihazınızın yedek bir şarj cihazına ihtiyacı vardır. Tüm bilgisayar şarj soketleri harici ve dahili olarak ayrılabilir. İlki, çevresel ekipmanı bağlamak için kullanılır: fareler, klavyeler, monitörler, etkileşimli ve oyun cihazları. Bunlardan en etkili olanı USB’dir, içine flash sürücülerimizi yerleştiririz ve en sık gevşeyen ve kullanılamaz hale gelen parçadır, bu durumda konektörün onarılması gerekir. Düzeltemeseniz bile umutsuzluğa kapılmayın, sadece USB konektörünün tamamen değiştirilmesi gerekirse antalya konyaaltında bulunan vizyon bilgisayar teknik servisimiz sizlere bu konuda destek verecektir.

notebook-şarj-soket-tamiri-antalya

Dahili konektörün değiştirilmesi

Dahili konektörler, RAM’i artırma veya işlemciyi yükseltme gibi bilgisayarın yapılandırmasında yapılacak basit değişiklikler için tasarlanmıştır. Nadiren kullanılırlar ve bu nedenle çok dayanıklıdırlar. Şark soket konektörleri özellikle dahili olanı değiştirmek oldukça zorlu işlemlerden geçmektedir, çünkü bu süreçte lehimleme ekipmanı kullanmanız gerekecek, bu nedenle yapılacak işlemler deneyimli teknik elemanlar tarafından sağlanmalıdır.

Güç konektörünün değiştirilmesi

Güçlü voltaj düşüşleri nedeniyle tamamen koptuğu veya kullanılamaz hale geldiği durumlarda güç konektörünün değiştirilmesi gerekir. Ülkemizde, bilgisayar ekipmanı için çok sayıda servis merkezinin ortaya çıkmasının nedeni olan bu tür arızalar sıklıkla görülmektedir. Laptop şarj soket değişim işlemlerini güvenilir ve garantili bir şekilde değiştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Çalışanlarımız onarım alanında uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir ve her zaman sizlere yardımcı olmaya hazırdır..